SECO Group – Pohonné jednotky pro náročné aplikace

Pro každodenní profesionální nasazení v komunální sféře a dalších oborech vyvinula společnost Briggs & Stratton vzduchem chlazené benzínové motory VANGUARD. Kromě dlouhé životnosti se vyznačují také výborným poměrem výkonu ke spotřebě paliva.

Na trhu jsou tři modelové řady těchto pohonných jednotek, a to VANGUARD – jednoválcové horizontální motory s hrubým výkonem (při 3600 ot/min) od 4,1 kW (5,5 k) do 9,7 kW (13 k). Zástupci typové řady VANGUARD V-TWIN jsou dvouválcové horizontální i vertikální motory s hrubým výkonem od 10,4 kW (14 k) do 17,2 kW (23 k). Třetí a nejvýkonnější řada VANGUARD V-TWIN BIG BLOCK zahrnuje dvouválcové horizontální i vertikální motory s hrubým výkonem od 18,6 kW (25 k) do 26,1 kW (35 k).

Úsporný provoz těchto profesionálních motorů úzce souvisí s jejich maximální šetrností vůči životnímu prostředí. Kladem je i velice široký sortiment pohonných jednotek, z něhož si vybere každý producent techniky. Firma Briggs & Stratton nabízí jako první výrobce průmyslových čtyřtaktních benzinových motorů na světě tříletou limitovanou záruku, která platí globálně na celý sortiment vzduchem chlazených horizontálních i vertikálních motorů VANGUARD.

Zástupce komerční řady motorů VANGUARD pro profesionální stroje najdeme v širokém spektru komunální techniky. Například žací traktory Starjet, Starjet Exclusive, Crossjet 4 x 2 a 4 x 4 a Panther od akciové společnosti Seco GROUP z Jičína pohánějí dvouválcové vertikální motory VANGUARD V-TWIN (627 cm3, 21 a 23 k) vybavené plně tlakovým mazáním a olejovým filtrem. Charakteristické pro ně je uspořádání válců do V, ventilový rozvod OHV a technologie Cooler Cleaner, díky níž motor pracuje s výrazně nižší provozní teplotou (včetně olejové náplně) oproti pohonným jednotkám od jiných výrobců. Cooler Cleaner má pozitivní vliv na spolehlivost a životnost motoru a promítá se i do jeho vyššího výkonu.