SECO – Dostane se všude !

SECO - Dostane se všude !
SECO - Dostane se všude !

Vlastníte rozlehlý, členitý nebo obtížně přístupný pozemek? Pořídili jste si nemovitost na horách? Zabýváte se sečením trávy profesionálně? V tom případě jste tu správně. Poradíme Vám, jak zvládnout údržbu i toho nejsvažitějšího terénu.

S výjimkou nejmenšího modelu Challenge V1 disponují všechny traktory uzávěrkou diferenciálu. Jedná se o zařízení, které pomáhá překonat nejrůznější terénní nerovnosti. Používáte-li běžný traktor bez uzávěrky, tak při dosažení určitého svahu či najetí na podmáčený trávník začne jedno zadní kolo prokluzovat. Aktivací uzávěrky (nejčastěji sešlápnutím pedálu na levou nohu) se připojí i druhé kolo, čímž si ze svízelné situace pomůžeme a traktor jednoduše vyprostíte.

Pokud by Vašim podmínkám nestačilo provedení stroje 4×2 s uzávěrkou, můžete sáhnout po některém modelu s pohonem 4×4. Na výběr máte z košových traktorů se sběrem řady Starjet nebo mulčerů Crossjet a Goliath.

Velká výhoda pohonu 4×4 spočívá nejen ve stoupavosti a schopnosti vyjet prudký svah, ale také v celkové manévrovatelnosti a bezpečnosti při pohybu v náklonu. Zejména sjíždění svahu je u 4×4 bezpečnější než u traktoru s klasickým pohonem zadní nápravy. Celý systém funguje naprosto spolehlivě a automaticky. Princip spočívá v tom, že na přední kola putuje z motoru o cca 10% více kroutícího momentu než na zadní kola. Možnost manuální aktivace uzávěrky zůstává stejná jako u dvoukolek, čímž se v terénu stáváte prakticky nezastavitelnými.

SECO - Dostane se všude !
SECO - Dostane se všude !
SECO - Dostane se všude !