Vlastnosti a technologie

Honda -  Rámová profesionální elektrocentrála TP 7 HL

Díky použití celé řady inovativních technologií disponují elektrocentrály Honda celou řadou výhod. Ojedinělé rysy a vlastnosti dovolují elektrocentrálám Honda spolehlivě poskytovat vždy maximální výkon v maximální kvalitě bez ohledu na pracovní prostředí a typ napájených spotřebičů. Jako pomůcka pro výběr té správné elektrocentrály pro vaše potřeby byly pečlivě zvoleny následující pojmy. Tyto pojmy vám pomohou při orientaci v charakteristikách jednotlivých modelů v aktuální nabídce elektrocentrál, představené na těchto stránkách.

Honda -  Rámová profesionální elektrocentrála TP 7 HL

Při určování elektrocentrály značky Honda nejvhodnějšího pro vaši aplikaci nahlédněte na štítek s údaji na konkrétním spotřebiči a zjistěte skutečné údaje o příkonu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme.

* Při napájení více spotřebičů současně je nutné brát v úvahu souhrnný příkon všech spotřebičů, který nesmí převyšovat jmenovitý výkon generátoru (počítejte s oběma příkony, tzn. jak trvalý příkon, tak i startovací příkon spotřebičů).

Oil Alert™

Preventivním automatickým vypnutím předchází poškození motoru v případě, že olej klesne pod minimální bezpečnou provozní hladinu.

Prodloužená provozní doba

Model je vybaven větší palivovou nádrží pro, delší nepřetržitý provoz.

Výstup stejnosměrného proudu

Pro případné dobíjení autobaterie dodává až 12A. (Je nutno dokoupit speciální dobíjecí kabel.)

Transportní kola nebo podvozek

Pro snadnou manipulaci a transport je model elektrocentrály opatřen transportními koly.

Nízká hmotnost

Nízká váha ulehčuje uskladnění a manipulaci v jakékoliv situaci.

Odhlučněný design

Provozní hlučnost snížena účinným tlumičem.

Super tichý

Skříň a výplně pohlcující hluk zajišťují výrazné snížení provozního hluku.

Elektrický startér

Klíčem ovládané elektrické spouštění pro pohodlnou obsluhu.

i-Monitor

Nepřetržitě monitoruje průběh výkonu na výstupu a zobrazuje diagnostiku a servisní informace.

Eco-Throttle™

Upravuje automaticky otáčky motoru přesně podle zatížení s cílem dosáhnout optimálního chodu vzhledem k zátěži, úspoře paliva, snížení hlučnosti, udržení max. výkonu a prodloužení životnosti motoru.

Automat plynu

Po vypnutí nebo odpojení spotřebičů automaticky snižuje otáčky motoru. Po zapnutí nebo opětovném zapojení spotřebičů se motor automaticky vrací k jmenovitým otáčkám.

Pokročilý antivibrační systém

Naše uložení motoru na pryžových silentblocích se sklonem 45° zajišťuje ve srovnání s vodorovným pryžovým uložením několikanásobně lepší tlumící schopnosti.

Účinná ochrana proti prachu a vodě

Vyšší stupeň ochrany proti prachu a vodě (třída krytí IP54 ve srovnání se standardní třídou krytí IP23).

Vícefázový výstup

Možnosti napájení jak třífázových tak i jednofázových spotřebičů.

Souběžný provoz

Další výhodou invertorové technologie je možnost souběžného provozu a „sfázování“ dvou identických elektrocentrál. S použitím speciálních propojovacích kabelů značky Honda pro souběžný provoz lze spojit dvě elektrocentrály typu EU 10i, dva typu EU 20i, dva typu EU 30i nebo dva typu EU 30is, dokonce i novinku EU70 a získat tak dvojnásobek výstupu jediného zařízení.

Poznámka: podle momentální potřeby je tak zajištěn výkon navíc a to bez nutnosti výměny za větší, těžší elektrocentrálu. Provozovat souběžně lze výhradně elektrocentrály stejného typu a modelu.

Elektrocentrály jako záložní zdroje

Zvláštní pozornost je nutné věnovat výběru elektrocentrály pro zálohování domácnosti / kanceláře. Pro plně automatické zálohování je nutné zvolit elektrocentrálu vybavenou jak ručním, tak i elektrickým startérem s automatickým sytičem. Pokud jako záložní zdroj zvolíte elektrocentrálu pouze s ručním startérem, bude nutné při výpadku dodávky elektrické energie elektrocentrálu ručně nastartovat. V obou případech je však nutná instalace kvalifikovaným elektrikářem.

Hlučnost

Elektrocentrály Honda patří k nejtišším dostupným zdrojům elektrické energie.

Kvalita výstupního napětí

Vysoce kvalitní a stabilní napětí na výstupu elektrocentrály prodlužuje životnost spotřebiče bez ohledu na velikost příkonu. Zpětná reakce elektrické zátěže klade na elektrocentrálu vysoké nároky na stabilitu a kvalitu výstupu. Tak např. v případě připojení elektronické zátěže (spotřebič s elektronikou) může v důsledku nedostatečné kvality výstupního napětí dojít k selhání nebo dokonce k poškození spotřebiče.

K zajištění vysoce kvalitní elektrické energie na výstupu je nezbytná kvalitní regulace napětí a výkonu.

Pro regulaci napětí a výkonu na výstupu z elektrocentrály máme k dispozici několik různých typů regulačních technologií, každý s jinými přednostmi.